Жозе Моуриньо: Бяхме много зле, тези голове са неприемливи

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо нападна играчите след загубата от Хетафе с 1:2 в мача от втория кръг на испанското футболно първенство.

Шампионите пропиляха гол аванс и допуснаха обрат през второто полувреме, с което прекъснаха серията си от 24 поредни мача без поражение в Примера дивисион. Това беше и първа загуба за Реал в лигата от пет години, след като отборът е имал аванс на почивката.

Столичани пропиляха гол преднина и в първия кръг при домакинското 1:1 срещу Валенсия и след само два мача вече изостават на 5 точки зад лидера и основен съперник за титлата Барселона.

"Реал игра много зле. Това е неприемливо", заяви след мача Моуриньо, въпреки че отказа да конкретизира критиките си към отделните играчи.

"Това беше абсолютно заслужена загуба. Представихме се ужасно. Не мога да кажа, че съм разочарован от резултата, защото с оглед на показаното той не е изненадващ.

Не е нормално за Реал Мадрид след два мача да има само една точка...разликата вече е голяма", каза още португалският спец.

Столичани поведоха през първото полувреме с попадение на Гонсало Игуаин, но осем минути след почивката домакините направиха 1:1, след като Хуан Валера се разписа с глава след центриране от фаул на Албелазис Барада. Реал получи изравнителен гол от статично положение и срещу Валенсия в първия кръг.

"Работим повече от всякога върху статичните положения. Не може да се направи повече на тренировките. Този гол, както и онзи срещу Валенсия, бяха просто нелепи", каза още Моуриньо, цитиран от БТА.

Реал е без победа след първите два кръга в Примера дивисион за първи път от сезон 2001/2002, в който отборът завърши на трето място в класирането, загуби финала за купата на Испания, но спечели Шампионската лига.