Жоазиньо победи Пеев и Сираков в Русия

снимка: fckrasnodar.ru

Отборът на Краснодар записа успех с 2:0 при гостуването си на Амкар Перм в мач от 19-ия кръг на руската Висша лига, а силен мач за победителите изнесе бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо.

"Кариоката" подаде за първото попадение на Марсио Абреу в 13', като постоянно тормозеше отбраната на Амкар с активната си игра в атака. Вторият гол за гостите от Краснодар отбеляза черногорският национал Никола Дринчич малко след почивката.

Пълни 90 минути за Амкар Перм отново изиграха българските футболисти Георги Пеев и Захари Сираков, които обаче не успяха да помогнат на домакините да избегнат поражението.

По този начин Амкар остава на 11-а позиция в класирането на Висшата лига с актив от 20 точки, докато Краснодар и Жоазиньо са 9-и с вече 26 пункта на сметката си.