"Жълтата подводница" сама се потопи с два автогола срещу Барселона

Барселона стигна до драматична победа с 3:2 като гост на Виляреал на "Ел Мадригал" и запази интригата за титлата.

"Каталунците" изоставаха с 2:0 след попадения на Кани в продължението на първата част и Тригерос в 55-а минута. Два автогола - на Габриел Паулиста и Матео Мусакио в 65-а и 78-а минута обаче изравниха резултата, а в 83-а минута Лионел Меси оформи крайното 3:2.

Играчите на Херардо Мартино не изиграха добър двубой и при 2:0 изглеждаше, че трудно ще се върнат в двубоя. Все пак натискът им в края на мача даде резултат и ги остави в битката за първото място.

С победата Барса вече заема второ място в таблицата на Примера Дивисион с четири точки по-малко от Атлетико (Мадрид), който днес надви Валенсия. Трети е Реал Мадрид с 82 точки, но "кралския клуб" е с мач по-малко.

Виляреал се намира на седма позиция с 52 точки.

4082573

На мястото на контузените Виктор Валдес и Жорди Алба за Барселона тази вечер за Барселона започнаха Хосе Мануел Пинто и Адриано. В центъра на защитата редом с Хавиер Масчерано стартира Марк Бартра. Аут заради контузия бе Неймар, а Меси поведе атаката на каталунците.

За домакините в предни позиции действаха Жереми Пребет, Джовани дос Сантос и Кани. Боян Йокич зае мястото си по левия фланг на защитата, а Икечувко Уче остан на резервната скамейка.

4082574

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Тито Виланова, който през миналата година направи Барселона шампион, но преди два дни почина, а двата тима играха с черни ленти.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо и кой знае какви положения пред двете врати липсваха. Барселона действаше безидейно, дори плахо на моменти, а домакините играеха много спокойно, накъсваха играта и не позволяваха на противника да наложи своя стил.

В 17-а минута Меси пробва своя Мерник от разстояние, но неточно. Малко по-късно и Иниеста пропусна, а в 41-а Бруно Сориано блокира удар на Шави.

4082571

Домакините пък бяха принудени да направят цели две принудителни смени още през първото полувреме, но това не повлия негативно на играта им и в края на полувремето те издебнаха своя шанс да излязат напред в резултата.

Перейра овладя топката вляво, видя намиращия се на отлична позиция Кани и му подаде на границата на наказателното поле, а той с прецизен удар не остави шансове на Пинто за 1:0.

Втората част започна кошмарно за Барселона и в 55-а минута резултата стана 2:0. Кани излъга двама футболисти на гостите, топката стигна до Хавиер Акино вдясно, а той я прати в наказателното поле. Там Тригерос се извиси и с глава я закова във вратата на Пинто за втори път.

4082572

В този момент Барселона изглеждаше в нокдаун, но "каталунците" успяха да се съвземат не и без помоща на късмета и своя противник.

Десет минути след втория гол на Виляреал домакините си вкараха нелеп автогол. Адриано получи топката вляво на наказателното поле и потътси Андрес Иниеста, Габриел Паулиста опита да изчисти, но вместо това с пета прати топката в собствената си врата и резултата бе намален.

4082580

Барса се вдигна на щурм и за първи път пред вратата на Виляреал наистина стана горещо. Играчите на Тата Мартино обаче така и не успяваха да намерят път към вратата на своя опонент. В 78-а минута обаче ужасът за феновете на "Ел Мадригал" се повтори. Отново центриране на Дани Алвеш и отново автогол. Този път грешникът бе другият централен бранител на "жълтата подводница" - Матео Мусакио, който необезпокояван с глава вкара в собствената си врата.

Това даде необходимия импулс на гостите, които пет минути по-късно стигнаха до пълен обрат. Бускетс елегантно копна топката към Сеск Фабрегас в наказателното поле. Бившият футболист на Арсенал свали с глава към непокрития Меси и той бе точен за 3:2, реализирайки 27-ия си гол в шампионата.