"Жълтата подводница" потопи Алавес на дъното (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Виляреал смачка като гост Алавес с класическото 3:0 и замаза двете си загуби на старта на кампанията с две поредни победи. Алавес пък остава да търка дъното в Примера с 4 поражения и нито един отбелязан гол. Седрик Бакамбу наниза две попадения за успеха на "жълтата подводница", а още едно добави Карлос Бака.

В 33-ата минута Бакамбу се измъкна технично от бранител на домакините и стреля от около 25 метра. Ударът не бе никак опасен и Фернандо Пачеко щеше да улови кълбото, но то се отби в краката на бранител на Алавес и влетя по средата на вратата, след като стражът бе скочил към един от ъглите. В 52-ата минута Карлос Бака удвои, след като добута топката в празната врата след грешка в защитата на Алавес. В 62-ата пък отново Бакамбу сложи точка на спора и оформи класиката след страхотен пас на Самуел Кастийехо.

Така Виляреал вече е на 6-а позиция с 6 точки от 4 мача, а Алавес е последен без нито един гол и с нулев актив.