
Първата ракета на България Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Куинс Клъб, Лондон, с награден фонд 750 хиляди евро, губейки след тва тайбрека - 7:6 (9:7), 7:6 (5) от поставения под номер 3 в основната схема Жил Симон (Франция).
Мачът започна и завърши в повече от равностоен дух, като по-здравите нерви и по-големия опит помогнаха на французина да надделее при двата тайбрека. Подобно на първия мач помежду им, когато Симон отново надделя над Гришо, българинът не успя да се възползва докрай от възможностите, открили се пред него в решаващи за крайния изход на мача моменти.
Димитров имаше шанса да вземе солиден аванс във втория сет и да доведе мача до трети, когато проби французина при резултат 3:2 в своя полза, но допусна Симон да върне пробива в още следващото разиграване.
Така Григор напуска турнира с високо вдигната глава, изнасяйки нов повече от добър мач срещу този си съперник, като сега пред него стои участието му в турнира от Големия шлем "Уимбълдън", където миналата година триумфира при юношите. Димитров ще участва с "уайлд кард" на надпреварата.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ