Жесток скандал с фенове на Ботев беляза победа на Локо (Сф)

Столичният Локомотив записа много силен двубой и стигна до изключителна победа с 3:1 над Ботев (Пловдив) в двубой от 12-ия кръг на А група.

За съжаление, срещата беше прекратена за кратко заради опит на феновете на гостуващия тим да нахлуят на терена след поредица от съдийски решения в полза на "железничарите".Поводът за нахлуването пък беше неотсъдена дузпа в полза на гостите при резултат 2:0.

Към края на първото полувреме оградата в сектора за гости беше съборена и започна меле между стюарди и фенове, а част от привържениците успяха да стигнат пистата и щяха да нахлуят на терена, ако не беше намесата на Велислав Вуцов.

Треньорът на Ботев притича през целия терен и разговаря с феновете на тима, като след 3-4 минути успя да ги успокои и те се върнаха на трибуните. В началото на второто полувреме се появи и полиция на стадиона, която следи за реда до края на двубоя, въпреки че "железничарите" не бяха платили за услугите на столичната полиция, а бяха заложили на частни охранители.

Иначе двубоят беше много интересен за зрителите, след като от самото начало Локомотив игра по-добре и поведе още в 15'. След три изключителни намеси на Стаховяк вратарят сбърка фатално, след като при центриране от корнер загуби ориентация, Иво Иванов стреля леко и право в обсега на стража, но той изпусна топката и тя влетя в мрежата.

В 28' резултатът вече беше 2:0, след като Евертон Джилио Том направи пробив пред наказателното поле и шутира изключително точно до лявата греда на Стаховяк - 2:0. Малко по-късно не беше отсъдена дузпа за "канарчетата" за игра с игра на Елтон, което "вдъхнови" агитката на гостите за нахлуване на терена.

През втората част гостите направиха всичко по силите си, за да стигнат до обрат и той се оказа възможен в 69', когато Христо проби и центрира отдясно, а след последвало меле пред вратата Огнянов успя да отклони за Чунчуков, който овладя на гърди и със силен удар намали на 2:1.

Всичко обаче в мача беше решено в 79', когато Генов изведе Романов сам срещу Стаховяк, а крилото с прекрасен прехвърлящ удар успя да направи 3:1. До края на срещата Димитър Васев си изкара втори жълт и съответно червен картон, но това не повлия на крайния изход от мача.

С победата си "железничарите" се изкачиха на 5-а позиция с актив от 20 точки, изпреварвайки именно Ботев, който остана с 18 на 7-о място. Освен това "канарчетата" могат да очакват и солена глоба за поведението на своите фенове по време на мача.