Женският бокс може да влезе в програмата на Олимпиадата в Лондон

снимка: abae.co.uk

Женският бокс е на път да влезе в програмата на олимпийските игри след като Международната асоциация по бокс за аматьори (AIBA) гласува единодушно за приемането му в МОК.

 

„Това е ключов момент в развитието на женския бокс", каза президентът на AIBA д-р Ву Чинг-Кио след заседанието на Изпълнителния комитет в Милано.

 

„AIBA напълно подкрепя идеята за включване на женския бокс на Олимпийските игри и сега трябва усилено да работим, за да се опитаме да представим предложение за МОК, на което да не може да се откаже", добави Ву Чинг-Кио.

 

Очаква се МОК да вземе решение за това дали женския бокс да бъде включен в игрите през 2012 г. на конгреса в Копенхаген през октомври тази година.