Женските националки загубиха от Австрия

снимка: bfunion.bg

Националният отбор на България по футбол за жени стартира със загуба в световните квалификации за шампионата в Канада през 2015 година.

Националките отстъпиха като гост на Австрия с 0:4. Домакините откриха резултата в 33-а минута, когато се разписа Нина Бургер.

В 81-а минута 2:0 направи Лора Фейсингер, а в последните секунди Николета Бойчева си отбеляза автогол.

В добавеното време Дженифър Пьолтл реализира четвъртото попадение в мача. Освен Австрия и България в група 7 са още отборите на Унгария, Франция, Финландия и Казахстан.

Срещата с Австрия беше дебют в официален мач за новия старши-треньор Емил Кърцелски, който до месец август водеше девойките до 19 години.

В друга среща от групата Финландия победи като гост Казахстан с 2:0. Следващият двубой на България е на 26-и октомври като домакин на Казахстан, посочва БТА.