Жените на Нефтохимик надиграха Монтана в първия полуфинал

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) победи гостуващия тим на Монтана 2003 с 80:75 (22:22, 23:18, 13:17, 22:18) точки в първа среща от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Така възпитаничките на Петко Маринов поведоха с 1:0 победи в серията. Втората среща е утре от 18.00 часа отново в Бургас.

Играе се до три победи от пет мача. Другата полуфинална двойка е Дунав 8806 (Русе) и Левски, които играят утре от 18.00 часа.

Срещу Монтана 2003 шампионките на стигнаха лесно до победата, въпреки че през третата част водеха с 11 точки - 51:40.

Пет минути преди края на мача гостенките от Монтана поведоха с 69:68, а минута преди сирената имаше равенство - 74:74.

До края шампионките успяха да направят серия от 6:1 след кош на Анна Соколан, два наказателни удара на Олга Добровина и два фаула на Соколан.

За победителките най-полезни бяха Катерина Дорогобузова с 26 точки и 9 борби, Олга Добровина се отличи с 15 точки, Мария Желязкова с 13 точки, а Анна Соколан с 12 точки.

За Монтана 2003 Димана Георгиева вкара 26 точки и 11 борби, Жанета Жельова се отличи с 16 точки и 7 борби, а Ивелина Вранчева записа 12 точки и 10 борби.