Жените на България треснаха Кипър с 3:1 в Трявна

Женският национален отбор се наложи над отбора на Кипър с 3:1 в приятелска среща, която се игра на стадион „Ангел Кънчев“ в град Трявна. Така момичетата на селекционера Троян Радулов се реваншираха за поражението, което допуснаха в сряда с 0:2 в контрола, играна на същия стадион.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато футболистката на НСА Симона Петкова бе точна. Кипърките изравниха чрез състезателката на Елпидес Кардицас Лукрития Хрисостому в 59-тата минута. В края на срещата Велина Кошулева от НСА и Кристина Петрунова от Обилич вкараха два гола за да донесат победата за България.

България (жени) – Кипър (жени) 3:1
Петкова (17), Кошулева (86), Петрунова (88)/ Хрисостому (59)
Стадион: „Ангел Кънчев“ (Трявна)

БЪЛГАРИЯ_ЖЕНИ: Шахунска, Ружгева, Асенова – к, Бойчева, Петрунова, Гочева, Кошулева, Атанасова, Митова, Симона Петкова, Попадинова.
Резерви: Мутарова, С.Петкова, Махлелиева, Сурбинска, Георгиева, Иванова, Г.Петкова,
Селекционер: Троян Радулов