Жената чудо Ивет Лалова разби конкуренцията за историческа победа в Диамантената лига! (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Феноменалната Ивет Лалова доказа, че се чувства отлично на пистата в Осло и въпреки ужасното за бягане време в столицата на Норвегия българската топ спринтьорка направи фурор и спечели старта на 100 метра от Диамантената лига!

Това е втори успех за красивата ни атлетка, която записа успех в същата дисциплина през 2011 година, като тогава това беше победа №1 за България в престижните лекоатлетически серии. Сега тя донесе и победа №2 за нашата страна.

Ивет продължи и доброто си представяне в Диамантената лига, след като само преди няколко дни взе бронз на 200 метра в Рим.

Днес Лалова направи много силно бягане и финишира за 11.04 секунди, с което излезе под №1 в европейската ранглиста за сезона, както и под №8 в световната такава.

На второ място остана основната фаворитка за първото място днес Мюриел Ауре (Кот д'Ивоар) с 11.05 секунди, а досегашната лидерка на 100 метра в Европа за сезона Мария Риемиен (Украйна) финишира трета с 11.07 сек.

Ивет Лалова беше настанена в един от най-удобните коридори на пътеката - коридор №4. Миналогодишната победителка в турнира в Осло Окпараебо. Мюриел Ауре пък беше настанена в коридор №5.

Българката реагира отлично и се оттласна добре от стартовите блокчета. Тя обаче имаше проблеми и в първите 50 метра изостана от голямата си конкурентка от Кот д'Ивоар.

В последните 40 метра обаче Лалова беше буквално невероятна, като успя не само да навакса своето изоставане, но в заключителните метри дори успя да излезе на първо място и в крайна сметка да се нареди на първо място - втора победа за Ивет в турнир от Диамантената лига.

Любопитен факт е, че преди 2 години Лалова спечели с време 11.02 секунди, като бе едва с две стотни по-бърза от днес.