„Железничарите“ прегазиха „смърфовете“

Страничният рефер Цветан Трифонов ще свири последният си мач днес, за което получи почетен плакет. Дербито в Пловдив бе 144-то за 12-годишния стаж на съдията.

Преди началото на мача с минута мълчание беше почетен загиналият футболист на Локомотив Пловдив, Йордан Пенев.

Железничарското дерби в Пловдив се проведе изцяло под диктовката на тима на Димитър Васев. До полувремето отбора му поведе с 0:4 след голове на Ранджелович (21'), Шехуди (30'; 45+2'), Генов (41').

След тази победи отборът на Локомотив София събра актив от 35 точки и се доближи до водачите ЦСКА (41т.) и Лудогорец (38т.). Локо Пловдив пък остава на 9-тата позиция с 20 точки, но при победа на Славия в мача срещу Левски утре, „белите“ ще изместят „смърфовете“.

През първите няколко минути мачът беше накъсан от доста нарушения, повечето в центъра на терена. В 10-тата минута лекарският екип на Локомотив София трябваше да влиза на игрището след като вратарят Божидар Митрев се сблъска с Александър Якимов, но юношата на Левски продължи мача без проблеми.

Първата по-сериозна ситуация беше секунди след лекарската намеса. При центриране в наказателното поле на домакините Камен Хаджиев изпревари Витанов и стреля с глава, но неможа да насочи топката в очертанията на вратата.

В 14-тата минута Траян Траянов падна лошо и контузи китката си. Димитър Васев трябваше рано рано да направи първа смяна, след като защитникът беше откаран с линейка към най-близката болница. В игра се появи Румен Трифонов.

В 21-вата минута Локо София откри резултата. След центриране от фаул на Романов, Ранджелович бе изпуснат от защитниците на „смърфовете“ и отбеляза сам на празна врата. След повторенията обаче останаха сериозни съмнения за засада.

В 30-тата минута резултата стана 2:0 след като Том получи топката, която не бе изчистена добре, центрира я точно към Шехуди, който не сбърка.

В 34-тата минута Камбуров опита да върне отбора си в мача. Хубавият шут на нападателя беше париран от Митрев.

Първият жълт картон в мача бе показан в 36-тата минута. Може би поизнервен от случващото се, Венелин Филипов извърши груб фаул и беше санкциониран.

Столичните „железничари“ направиха резултата класически в 4 минути преди края на първата част. След балонно центриране, приземило се на границата на наказателното поле на Александър Витанов, Даниел Генов успя да финтира Ангел Грънчов, след което с точен удар в долния десен ъгъл направи резултата 3:0.

В даденото от съдията продължения, Локо София продължи наказателната акция и отбеляза 4-ти гол във вратата на тима воден от Петър Пашев. Нова грешка в защитата на пловдивският тим доведе до 2-рия гол на Шехуди – 4:0

На почивката Петър Пашев направи две смени в своите редици, капитанът Камбуров и Дани Кики бяха заменени съответно от Емерик де Врийзе и Станислав Маламов.

През първите няколко минути на 2-рата част „смърфовете“ опитаха да наложат натиск над противника, но така и не стигнаха до опасно положение.

В 51-вата минута Янко Сандански от тима на домакините се контузи. На негово място в 55-та минута влезе Георги Вълчев и с това се изчерпаха възможностите за нови ротации в пловдивския отбор.

Столичният тим можеше да отбележи 5-ти гол, но Романов не се възползва от доброто центриране на Трифонов. (64')

В 65-тата минута след атака от дясно на пловдивските „железничари“ топката се озова в ди Врийзе, който беше оставен да стреля от малкото наказателно поле, но от малък ъгъл не уцели вратата.

В 69-та минута Ливраменто от тима на гостите бе заменен, на негово място се появи Даниел Гаджев.

В 72-рата минута интересно положение пред Витанов бе пропиляно от Том. Офанзивният играч на столичани опита да прехвърли вратаря, но ударът му не бе достатъчно прецизен.

9 минути по-късно именно Том беше заменен. Като последна смяна, на игрището се появи младият Даниел Васев.

10-тина минути преди края на мача, пловдивските фенове започнаха постепенно да напускат местата си на стадион „Лаута“ и мача се доигра пред почти празни трибуни.

Вторите 45 минути завършиха без гол, но интригата беше „убита“ още преди края на първата част.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: Витанов, Филипов, Парино, Грънчов, Дяков, Сандански, Карагерен, Траянов, Якимов, Кики, Камбуров (4-2-3-1).

Локомотив София: Митрев, Хаджиев, Ранджелович, Траянов, Рейш, Том, Иванов, Ливраменто, Романов, Шехуди, Генов (4-2-1-3).