Жалко! Маричанки паднаха от Енисей във волей драма пред 2000 души

Пред около 2000 екзалтирани зрители Марица (Пловдив) допусна пълен обрат от 2:0 гейма в първия мач с Енисей (Красноярск) от волейболната Шампионска лига за жени и отстъпи пред силния руски тим с 2:3 (25;21, 25:25:18, 22:25, 20:25, 14:16). Невероятно драматичният двубой продължи повече от 130 минути.

След като загубиха първите две разигравания в мача, домакините се окопитиха и влязоха в ритъм. Със страхотна серия от шест поредни точки при сервиси на Таня Петкова, пловдивчанки поведоха с 11:6 и с впечатляваща игра в защита и на блокада не изпуснаха контрола до края на гейма -  25:21. Марица влезе силно във втората част за 6:2, но веднага допусна изравняване. Още известно време те позволиха на гостенките да не изостават в резултата с повече от две-три точки, но в края на гейма мощен щурм от четири поредни точки с Кремена Каменова на сервис и Нася Димитрова безпощадна в атака Жълто-сините удвоиха аванса си след категорично 25:18.

С много силна игра на своята капитанка Мария Фролова, Енисей дъжеше инициативата през по-голямата част от третия гейм. Само на два пъти Марица успя да поведе в резултата, като при 21:19 пловдивчанки вдъхнаха надежда у публиката за чиста победа. Рускините обаче отговориха със серия от четири точки и след малко взеха гейма с 25:22. Енисей вдигна още повече нивото в нападение и с отлични прояви и в защита наложи още по-сериозно надмощие в четвъртия гейм. Гостенките направиха солидна разлика и Евгения Шчеглова с успешна атака затвори частта при 25:20.

За да е пълна драмата в зала Колодрума, и тайбрекът бе много равностоен и пълен с догонвания в резултата. Късметът също изиграсвоята голяма роля и от двете страни на мрежата. Марица постигна и обрат, повеждайки с 12:11, но до първите си два мачбола достигна Енисей при 14:12. Домакините успяха да ги спасят, но при третия руският тим грабна победата с 16:14.

Топреализатор на мача стана Мария Фролова с 22 точки за победителките. За Марица по 21 точки отбелязаха Нася Димитрова и Кремена Каменова. Димитрова записа и цели пет точкови блокади, колкото направи и Екатерина Ефимова за Енисей.

Реваншът в зала Арена.Север в Красноярск е тази събота, 11 ноември, от 12:00 б.в. Енисей се нуждае от каква да е победа, за да продължи напред в Шампионската лига. При победа с 3:0 или 3:1 Марица ще бъде краен победител, а при успех с 3:2, двубоят ще се реши в златен гейм.