Жалките "моряци" на Луканов с пореден резил в Първа лига

Пореден безобразен мач изигра Черно море в Първа лига. "Моряците" приключиха полусезона със срамно поражение от новака Септември с 1:2. Срещата се състоя на Националния стадион. Треньорът на варненци Емануел Луканов отново пробва да се оправдае с малшанс, вместо да прогледне за факта, че нарежда некадърно своите подопечни и не става за наставник в елитен тим. Камо ли за традиционен такъв като Морето.

“Моряците” опитаха активна игра в началото на срещата и още в 3-ата минута Антон Огнянов центрира добре в наказателното поле, но топката бе изчистена от защитата на домакините. В 14-ата минута стражът на домакините Янко Георгиев не се намеси добре при центриране, но нито един “моряк” не успя да засече кълбото.

В 29-ата минута дойде и най-чистата ситуация за гол за варненци. Антон Огнянов намери Орлин Старокин в наказателното, а той с технично с пета, но Георгиев успя да улови. В 35-ата минута Иван Тилев изведе Мартин Тошев изскочи зад отбраната на гостите, напредна, преодоля стража и прати топката в опразнената врата за заслужена преднина на домакините.

В 52-рата минута Черно море изравни резултата чрез Георги Илиев. Капитанът на гостите се възползва от недобро изчистване на Генчев и реализира в долния ляв ъгъл на вратата с плътен удар извън наказателното поле.

В 67-ата Тилев намери с прецизно центриране непокрития Мартин Тошев, който реализира с глава отблизо и отново дава аванс на домакините в резултата. Седем по-късно Марек Кузма се озова на стрелкова позиция след пас на Старокин, но стреля покрай вратата. В 77-ата минута Марек Кузма засече центриране от фаул, но ударът му с глава бе слаб и не затрудни Янко Георгиев. В 88-ата минута Атанас Зехиров центрира от корнер, Александров стреля с глава, но над вратата.

Септрември на няколко пъти пропусна да победи по-изразително, но и така се добра до 3 точки.

Морето завърши годината трагично и е на седма позиция с 25 точки и с ил'зорни шансове за топ 6, каквато бе целта. Септември пък събра 23 пункта и е на девета позиция.