Зенит с мъка надви 10 от Порто (ВИДЕО)

Зенит (Санкт Петербург) изненада неприятно Порто и го подчини с 1:0 при това насред "Ещадио до Драгао".

Победния гол за гостите реализира Александър Кержаков в края на двубоя, а с това прати тима си на второ място в група G на Шампионската лига. Руснаците имат актив от 4 точки, докато Порто заема трето място с три пункта.

В другия двубой от тази група Атлетико (Мадрид) срази Аустрия (Виена) с категоричното 3:0 и е начело на потока с пълен актив от 9 точки. Австрийците са последни само с една спечелена точка.

До голяма степен за победата на Зенит повлия кошмарния старт на мача за Порто. Още в 6-та минута домакините останаха с човек по малко след изключително глупав червен картон на Ектор Ерера.

Любопитното бе, че той полузащитникът бе изгонен след два жълти картона, получени в рамките само на 20 секунди. Първият бе заради груб фаул срещу Хълк. При изпълнението на нарушението Ерера подложи крак и блокира удара, което моментално му донесе второто официално предупреждение.

Въпреки че останаха с човек по малко "драконите" показаха, че искат победата, а в 20-та минута капитанът Лучо Гонзалес нацели греда, пропускайки най-чистото положение за гол.

След почивката логично инициативата премина в Зенит, който бе с човек повече на терена. В 55-та минута Хълк не успя да преодолее Елтон очи в очи със стража на Порто, а вратарят се отличи и с още няколко добри спасявания.

Домакините почти се бяха добрали до точката, но в 85-та минута Кержаков най-после разпечата вратата на Порто, след като с глава засече центриране на Хълк и донесе ценния успех на своите.

FC Porto 0-1 Zenit Petersburg Highlightsby all-goals