Зенит с крак и половина в групите, Пилзен удари Марибор

Зенит (Санкт Петербург) направи решителна крачка към влизането си в групите на Шампионска лига, след като разби като гост Пасош Ферейда с категоричното 1:4 и на 99% си осигури продължаване в турнира.

Срещата се проведе под диктовката на домакините, които имаха и повече положения на своята сметка, но руският тим показа класа и реализира своите ситуации.

В герой за гостите се превърна Роман Широков, който в отсъствието на голямата звезда Хълк се нагърби с тежката задача да вкарва голове. Той реализира хеттрик, с което се превърна в играч на мача.

Първия му гол падна в 27', но головото шоу беше оставено за втората част. Тогава Андре Лево възстанови равенството, но Широков бързо отказа домакините с нов гол 2 минути след изравняването. В края Дгра си вкара нелеп автогол, а Широков реализира за крайното 1:4. Реваншът е след седмица в Русия.

В друг двубой тази вечер Виктория Пилзен постигна силен резултат срещу Марибор, побеждавайки словенския шампион с 3:1 у дома. Цисовкси, Дарида и Дурис бяха точни за домакините, докато за гостите Меяч вкара един гол и запази шансовете на своя тим за историческо класиране в групите.

В останалите двубои от Шампионска лига Милан и ПСВ не успяха да се победят, Реал Сосиедад удари Лион, и то като гост с 0:2, а голямата изненада поднесе шампиона на Казахстан Шахтьор (К), който би с 2:0 Селтик.