Зенит постигна трудно първата си победа в лигата

Отборът на Зенит постигна първа победа в Шампионската лига след като победи с минималното 1:0 тима на Андерлехт в среща от група C на най-силния футболен турнир.

Руснаците имаха две загуби преди тази среща и трите точки бяха жизненоважни за тях. Те обаче не дойдоха лесно като звездната селекция на Лучано Спалети имаше доста проблеми при отбелязването на гола.

Единственото попадение падна чак в 72-та минута, когато Александър Кержаков се разписа от дузпа. Гостите от Белгия обаче могат да съжаляват за изгубените точки защото имаха своите шансове в мача.

Първата част бе много неприятна за гледане от страна на домакините защото футболистите на Зенит предложиха много постна продукция. В същото време белгийците имаха по-интересни положения през първите 45 минути. Йованович можеше да открие резултата след хубаво двойно подаване в началните минути. Зенит отвърдна с пряк свободен удар на Хълк, който мина близо до гредата.

Андерлехт изчаваше своите съперници в собствената си половина, като белгийците разчитаха на много бързи контра атаки. След почивката обаче руския тим заигра по-добре и започна да търси победата в този мач.

В игра се появи Владимир Бистров на мястото на Файзулин. Играта на домакините се раздвижи с по-голяма скорост на атаките. Така се стигна до 72-та минута, когато Александър Анюков бе съборен в наказателното поле и Кержаков не сбърка от бялата точка. След този гол Спалети реши да брани резултата, докато Андерлехт имаше своите шансове, но късметът не беше на страната на белгийците.

С тази победа Зенит вече има 3 точки на трето място, докато Андерлехт има само 1 точка.