Зенит и ЦСКА не се победиха на пустия "Петровски" (ВИДЕО)

Шампионът Зенит и лидерът ЦСКА /Москва/ завършиха наравно - 1:1, в дерби мача на 17-тия кръг на руското футболно първенство, информира БТА.

Мачът се игра на стадион "Петровски" в Санкт Петербург без зрители съгласно решение на контролно-дисциплинарния комитет на руския футболен съюз, което бе доста оспорвано.

В 56-та минута домакините от Зенит откриха с гол на Ренат Янбаев, който прецизно стреля в далечния ъгъл на вратата на Акинфеев.

В 85-та минута нападателят на ЦСКА /Москва/ и на руския национален отбор Алан Дзагоев бе спънат в наказателното поле на домакините и бе отсъдена дузпа, която Расмус Елм превърна в гол.

Така ЦСКА /Москва/ продължава да бъде лидер в руското първенство с 40 точки пред Анжи /Махачкала/ - 37 точки, Зенит - 34 точик, Кубан - 31 точки, Терек - 31 точки, Рубин - 31 точки, Спартак /Москва/ - 29 точки, и др.