Зенит гази по пътя си към плейофите в Шампионската лига (ВИДЕО)

Руският Зенит продължава убедително и без проблеми в плейофите на Шампионската лига, след като постигна изразителна победа с 5:0 като домакин на участника в груповата фаза от миналата година Норшелан.

В първата среща в град Фарум Зенит спечели с 1:0 и с общ резултат 6:0 стига до финалната права на пресявките от най-комерсиалния футболен турнир.

Датският отбор нямаше никакви аргументи срещу домакините от Санкт Петербург и се провали в опита си да участва в групите на Шампионската лига за втора поредна година.

Роман Широков откри резултата в полза на Зенит в 26-ата минута, а голямата звезда Хълк покачи на 2:0 в 50-ата.

Дани направи 3:0 в 62-ата, а Андрей Аршавин се разписа в 68-ата за 4:0. Гостите от Дания имаха шанса да отбележат почетно попадение в 73-ата минута, когато Николай Стокхолм получи правото да изпълни дузпа.

Луиш Карлош Ново Нето беше изгонен директно за нарушението в наказателното поле, но Стокхолм пропусна от бялата точка.

Крайното 5:0 фиксира Широков в 94-ата минута с втория си гол в срещата.

Така Зенит попада в потока на нешампионите и ще бъде поставен в жребия за плейофите на Шампионската лига в петък.

Аустрия (Виена) също продължава напред в стремежа си да стане 4-ия австрийски отбор в групите на ШЛ. Столичният клуб удържа нулево равенство като гост на Хафнарфьордур, въпреки че от 62-ата минута беше с човек по-малко на терена след изгонването на Маркус Сутнер.

По този начин победата с 1:0 в първия мач се оказа достатъчна на Аустрия да стигне плейофите на Шампионската лига.

По всяка вероятност австрийският тим ще бъде сред непоставените и едва ли ще може да срещне българския шампион Лудогорец.