Зеедорф с два гола за успех на Ботафого, Атлетико Минейро остава лидер в Бразилия

Лидерът Атлетико Минейро записа четвърти пореден мач без победа в бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Алекси Кука стигнаха само до 0:0 при гостуването си на средняка Баия в мач от 22-ия кръг на шампионата.

Без звездата си Роналдиньо, който изтърпяваше наказание, гостите не успяха да затруднят съперника, като отправиха само три точни удара в целия мач.

Атлетико Минейро остана на първото място с 45 точки, само на точка пред Гремио, който има и мач повече.

Момчетата на Ванделрей Люксембурго победиха с 2:1 гостуващия Атлетико Гояниензе с два бързи гола преди почивката на бившия халф на Манчестър Сити Елано блумер и излязоха на второ място с 44 точки, информира БТА.

Бившият холандски национал Кларенс Зеедорф пък се разписа два пъти при успеха на Ботафого с 3:1 на терена на Крузейро. Тинга изведе домакините напред в средата на първата част, но с два гола за една минута малко преди почивката Зеедорф допринесе за обрата. 36-годишният холандец асистира за третото попадение на Жадсон, който засече центриране от ляво в 56-ата минута за крайното 3:1.

Ботафого е на седмо място в класирането с 34 точки. Фигейрензе се измъкна от дъното на класирането след домакински успех с 1:0 над носителя на копа "Либертадорес" и миналогодишен шампион Коринтианс. Кайо вкара единственото попадение секунди след почивката.

Коринтианс няма шансове да защити титлата си, след като изостава на 12 то място с 28 точки.