Зе Кастро ще остане в Депортиво за постоянно

снимка: ligafutbol.net

Миналото лято защитникът на Атлетико Мадрид Зе Кастро дойде под наем в Депортиво Ла Коруня. В момента той се намира в отлична форма, като бе важна част от състава на „Супердепор" през изминалия сезон. Според изявленията, от Депортиво вече са платили на Атлетико два милиона евро за услугите на португалския защитник и той ще остане в отбора до юни 2013-а.

 

Според слуховете сделката е била окончателно завършена миналата вечер след няколко дни преговори между двата тима. В своя първи сезон с Депортиво Зе Кастро направи 20 мача за тима в Примера. Напоследък защитникът не беше в състава заради контузия. Това беше причина той да пропусне да дебютира и за португалския национален отбор.

 


Сделката е първата направена от Депортиво Ла Коруня преди лятото, като дори наставникът на отбора Лотина, заедно с още седем играчи на клуба, все още не са подписали удължаване на договорите си.