Зайцев прати Италия на финал в Рио

снимка: poland2014.fivb.org

Италия е на финал на волейболния турнир в Рио! Аздурите победиха с 3:2 (28, (-26), (-9), 22, 9) в драматичен двубой отбора на САЩ на 1/2 финала на Олимпиадата.

Така Италия успя да се добере до мача за олимпийското злато, след като в Лондон преди 4 години загубиха от Бразилия на 1/2 финал. Все пак тогава станаха трети, като победиха България.

Още в първия гейм САЩ изпусна огромна преднина и позволи на адзурите да го спечелят. Втория гейм нещата бяха изравнени, но американците показаха харакетр и изравниха резултата. В третия гейм Италия разочарова и игра много слабо, като дори не затрудни опонента си. Четвъртият гейм отново вървеше в полза на янките, но звездата на Иван Зайцев изгря в залата и той буквално матира олимпийските шампиони от Пекин. След 5 поредни точки от негов сервиз, Италия обърна гейма и стигна до 2:2. В тайбрека адзурите показаха какво могат и с класа го затвориха на 9.

Така те ще чакат да разберат своя противник за златото от двойката Русия - Бразилия.