Завръщането на Божинов не помогна на Виченца

Завръщането на Валери Божинов от лагера на националния отбор на България след мачовете с Малта и Дания не помогна на неговия Виченца и томът записа поредна загуба в италианската Серия Б. Този път Божинов и компания отстъпиха с 2:0 при гостуването си на Виртус Ланчано в мач от 34-ия кръг.

Изходът от двубоя бе предрешен още през първото полувреме, когато паднаха и двата гола за домакините, а Виченца остана с човек по-малко на терена, след като крилото Франко Семиоли получи червен картон.

Попаденията за Виртус бяха дело на Джанвито Плазмати, който откри резултата в 29-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено от бранителя на гостите Лука Кастиля, който си отбеляза автогол в края на първата част (38').

Валери Божинов се появи в игра в 73-ата минута, на мястото на Доминик Малонга, но останал с 10 човека, отборът на Виченца нямаше сили за обрат и регистрира поредна загуба, която намали още повече шансовете на отбора за спасение от изпадане.

Виченца остава в опасната зона, на 20-ото място с актив от 32 точки, като е на 6 пункта от спасителната 19-а позиция. С победата си пък Виртус се изкачи на 13-о място с 41 точки.