Защитник спря атака по изумителен начин

Защитникът на Касъмпаша Райън Донк успя да спре атака на Бешикташ по един доста необичаен и комичен начин.

В 30-ата минута на двубоя при резултат 1:0 в полза на тима на Славен Билич холандският бранител държеше топка в ръцете си, която не е в игра.

При опасна атака на Бешикташ, организирана в близост до позицията на Донк, защитникът хвърля, държащата от него топка към другата, която е в игра, и по този начин принуждава реферът да спре играта.

Холандецът получава жълт картон, но впоследствие се оказва, че целта оправдава средствата, тъй като до края на двубоя тимът на Касъмпаша успява да направи пълен обрат и да спечели срещата с 2:1.

Касъмпаша пък се явява една от приятните изненади в турското първенство, като отборът до момента е на втора подиция с 30 точки, на 8 от лидера Фенербахче, а Бешикташ е четвърти със спечелени 26 точки.