Започна второто полувреме на двубоя между Франция и Англия - 1:1 след голове на Лескът и Насри

Англия и Франция подновиха игра при резултат 1:1, няма промени в двата състава

В 30-та минута Англия поведе на Франция с 1:0 в дербито на първия кръг на група "А" на Евро 2012. Стивън Джерард центрира от пряк свободен удар от дясно, футболистът на Манчестър Сити се изпревари бранителите на Франция и с галва заби топката във вратата на Уго Лорис.

Само 9 минути след като англичаните излязоха напред в резултата Самир Насри възстанови равенството. След хубава атака на футболистите на Лоран Блан Рибери подаде на Насри на няколко метра пред наказателното поле на „трите лъва" и той с кинжален удар простреля Джо Харт.

Франция и Англия се изправиха по между си в един от най-очакваните мачове от първата фаза на Евро 2012.

От 19 часа на „Донбас Арена" в Донецк двата тима дадоха старта на група „D", в която са още отборите на единия от домакините Украйна и Швеция.

Французите се намират в страхотна форма и са непобедени в 21 мача под ръководството на Лоран Блан или от краха на Световното в ЮАР през 2010 година.

Сега на старта на Европейското първенство бившият наставник на Бордо е избрал на вратата да застане стражът на Лион Уго Лорис и пред него в защита Матийо Дебюши, Патрис Евра, Адил Рами и Филип Мексес.

В средата на терена ще действат Йоан Кабай, Флоран Малуда и Алу Диара, а голове ще се очакват от Франк Рибери, Самир Насри и нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема.

Състават на Рой Ходжсън е измъчван от контузии, а Уейн Рууни е наказан за първите две срещи на "трите лъва".

Така шотландсият специалист е избрал на вратата да започне Джо Харт, в центъра на защитата да си партнират Джон Тери и Джолеон Лескът, а като крайни бранители ще играят Ашли Коул и Глен Джоснън.

Капитанът Стивън Джерард и Скот Паркър започват в средата на терена, по крилата са Джеймс Милнър и младият Алекс Окслейд-Чембърлейн.

На върха на атаката ще действа Дани Уелбек, а зад него - Ашли Йънг.

Главен съдия на срещата е Никола Рицоли от Италия.