Занев закопа Амкар за Купата, Манолев също отпадна

снимка: fckuban.ru

Отборът на Динамо Москва отпадна на 1/16-финалите в турнира по футбол за Купата на Русия. Динамо загуби като гост на Шиник с 0:2. И двете попадения в мача реализира Сергей Самодин в 68-а и 75-а минута.

Българинът Станислав Манолев игра пълни 90 минути за Динамо. В 20-а минута той направи пробив от дясно и центрира към Александър Кокорин, който обаче не успя да се пребори за топката.

В 45-а минута Манолев отправи силен шут към съперниковата врата, Малишев боксира, а при добавката Кокорин стреля в аут.

Втородивизионния Тосно победи с 4:2 след изпълнение на дузпи Амкар (Перм) в друга среща от турнира.

Редовното време и продълженията завършиха 0:0. За Амкар Георги Пеев и Петър Занев играха цял мач. Пеев получи висока оценка за представянето си. Той вкара първата дузпа за Амкар, а Занев пропусна третата.

Старши треньор на Амкар е бившият наставник на българския Левски Славолюб Муслин, а на Тосно е друг бивш треньор на "сините" - Николай Костов с помощник Веселин Бранимиров.

Отборът на Тосно е на първо място във втора дивизия и основен претендент за връщане в елита. Мачът се игра на стадион "Кировец" в град Тихвин, тъй като домакинския стадион на Тосно не отговаря на изискванията. Тосно ще срещне Кубан в следващия кръг на турнира.