Замбия е първия полуфиналист в Купата на Африка

Замбия стана първият полуфиналист на турнира за Купата на африканските нации след победа над Судан с 3:0, информира БТА.

Замбийците демонстрираха повече класа и не оставиха шансове на изненадващо промъкналия се до четвъртфиналите отбор на Судан.

Защитникът Стопила Сунзу даде преднина на Замбия в 15-а минута. Замбийците решиха всичко в мача в 65-а минута, когато реферът отсъди дузпа и даде червен картон за играча на Судан - Али Хидрис.

Вратарят на Судан спаси удара от бялата точка на капитана Крис Катонго, но при добавката Катонго не сгреши и направи 2:0.

Четири минути преди края резервата Джеймс Чаманга оформи крайното 3:0 с майсторско изпълнение от границата на наказателното поле.

Едва 2000 зрители изгледаха наживо мача на стадиона в Бата (Екваториална Гвинея). На полуфиналите Замбия очаква победителя от четвъртфиналния мач Гана - Тунис.