Залцбург нокаутира Аякс насред Амстердам

Отборът на Залцбург записа най-изразителната победа в първите 1/16-финалди двубои в Лига Европа, след като се наложи с 3:0 над холандския колос Аякс и то насред Амстердам.

Австрийците не показаха никакъв страх пред името на домакините и започнаха да организират опасни атаки още от самото начало.

От друга страна Аякс бе бегла сянка на величието си в миналото и заслужено бра срам на собствения си стадион.

Залцбург реши всичко в мача с три гола през първото полувреме. Джонатан Сориано откри в 14-ата минута след точно изпълнение на дузпа, а малко по-късно (21’) Садио Мане удвои.

Резултатът стана класически в 35-ата минута, когато Сориано отбеляза втория си гол в мача, този път от игра, за да оформи крайното 3:0.

Този резултат прави реванша в Австрия почти протоколен, като футболистите на Залцбург едва ли ще пропуснат да вземат скалпа на Аякс и то, след като имат преднина от три чисти гола и домакинско предимство.

Другият холандски представител в турнира - АЗ Алкмаар се представи къде къде по-добре, стигайки до победа с 1:0 при гостуването си на Слован (Либерец).