Загуби за отборите с българи в Евролигата

Загуби допуснаха отборите, в които играят български баскетболисти, в мачовете от осмия кръг на Евролигата.

В група "Б" Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, загуби гостуването си на Макаби Тел Авив (Израел) със 73:78 (26:24, 17:14, 17:20, 13:20) точки.

Илиян Евтимов бе на терена 31 минути като титуляр и записа 9 точки и 2 борби, информира БТА. За Макаби Девин Смит и Дейвид Логан завършиха съответно с 19 и 17 точки. Шон Джеймс добави 10 точки и 9 борби. За французите Брайън Ръш вкара 17 точки, Блейк Шилб 12 точки, а Шелдън Уилямс - 10 точки и 12 борби.

В група "С" Деян Иванов игра 19:34 минути за Лиетувос Ритас (Литва) при поражението от Партизан в Белград със 74:75 (11:18, 22:21, 18:20, 23:16) точки. Иванов завърши с 10 точки и 5 борби.

Последните минути се игра кош за кош, като Дрю Гордън вкара кош за крайното 75:74, а Сейбутас изпусна последната си стрелба със сирената. За победителите Давис Бертанс се отличи с 14 точки.

Владимир Лучич вкара 13 точки, а Деян Мусли записа 12 точки. Неманя Недович бе лидер на Литувас Ритас с 16 точки, Леон Радошевич добави 15.