Загуби в дъното пратиха Хамбургер на плейоф за оставане

Отборът на Хамбургер извади сериозен късмет този следобед, след като загуби гостуването си на Майнц с 3:2, но все пак ще играе плейоф за оставане в Първа Бундеслига.

Още в 7' Сото се разписа във вратата на гостите, но Ласога успя да изравни и първото полувреме приключи при равен резултат.

В 65' Мали отново даде аванс на домакините, а Шинджи Оказаки вкара 8 минути преди края, решавайки всичко в срещата. Иличевич намали до 3:2 5 минути преди края, но Хамбургер не стигна до равенството.

За щастие на Ван дер Ваарт и компания, Нюрнберг и Айнтрахт (Браушвайг) също загубиха мачовете си, което прати Хамбургер на 16-о място, което праща отборът на плейоф срещу третия във Втора Бундеслига.

Нюрнберг беше разбит от Шалке 04 с 1:4 като гост, докато Браушвайг допусна поражение с 3:1 като гост на Хофенхайм.

Така последен завършва тимът на Айнтрахт, който е с едва 25 точки. С точка повече е Нюрнберг, а Хамбургер извади късмет и с едва 27 точки ще играе плейоф за оставането си в елита. Съперникът ще бъде определен от отборите на Падерборн, Гройтер Фюрт и Кайзерслаутерн.