Загуба за тима на Александър Груев в първенството на Румъния

В първенството на Румъния Сибиу, с Александър Груев в състава си, загуби от гостуващия Плоещ със 71:83 точки.

Българинът игра 36 минути като титуляр и бе най-резултатен с 21 точки, 3 асистенции и 1 борба. Сибиу е на 11-то място в класирането с 3 победи и 6 загуби. В среща от 10-ия кръг на Адриатическата лига Будучност (Черна гора) победи Раднички (Сърбия) с 80:78 точки.

Българинът Павлин Иванов остана на резевната скамейка за домакините. Будучност е съперник на българския шампион Лукойл Академик (София) в група "В" на европейския клубен турнир "Еврокъп". Във Франция Васил Евтимов бе игра при победата на Лимож като гост на Роан със 71:67 точки в мач от осмия кръг на шампионата.

В женското първенство на Франция Арас загуби от Екс-ан-Прованс с 66:73 точки в десетия кръг. За Арас българката Радослава Бъчварова игра 27 минути в стартовата петица и завърши с 3 точки, 2 борби, 2 асистенции и 3 "откраднати топки".

Крум Дойчинов изигра добър мач за своя ОФИ Крит, който загуби от Филатлитикос с 60:88 точки в мач от втората лига на Гърция. За ОФИ това седма загуба от осем мача. Отборът е на предпоследно място в класирането.

Дойчинов записа 13 точки и 9 борби за 28 минути като титуляр. В италианската втора дивизия Сан Салваторе загуби у дома от Крема с 64:78 точки. Роксана Йорданова игра 38 минути за домакините и завърши с 13 точки и 8 борби.

Херника претърпя поражение като домакин от Реал Каное с 58:66 точки и е на 11-то място в класирането на група "В" с една победа и пет загуби. За домакините Евелина Гунева игра 24 минути и завърши с 3 точки, 6 борби и 3 "откраднати" топки.