Загуба за Филип Виденов в Турция

снимка: asseco.prokom.pl

В първенството на Турция Олин Едирне, където играе българският национал Филип Виденов, загуби като домакин от Ердемир с 62:75 точки в мач от 27-ия кръг.

Виденов бе титуляр, игра 39 минути и записа 10 точки, 3 борби и 4 асистенции. Олин Едирне е на 14-то място в класирането от 16 отбора със 7 победи и 20 загуби, информира БТА.

Кавала, с Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, завърши с победа редовния сезон в Гърция и ще играе в плейофите. В последния си мач от редовния сезон Кавала победи Паниониос със 75:68 точки. Костов игра 27 минути и завърши със 7 точки и 3 борби, а Янев остана резерва. Съперник на Кавала, който завърши шести в редовния сезон, ще бъде третият Колосос.

Радослава Бъчварова изигра силен мач за тима на Юнион Ено в последния кръг на редовния сезон във френското първенство. Тимът на българката надигра Вилньов като домакин с 61:56 точки и завърши на шесто място в класирането. Юнион Ено е с 14 победи и 12 загуби и вплейофите ще играе с тима на Ланд. Бъчварова игра 30 минути и записа 13 точки, 3 борби и 1 асистенция.