Загорчич огорчен: И при 0:3 водехме играта

Старши треньорът на Литекс Златомир Загорчич бе видимо разочарован от слабата продукция на „оранжевите“ при неочаквано изразителната загуба с 1:4 от Левски в дербито на 18-ия кръг на А група на стадион „Георги Аспарухов“.

Тимът от Ловеч вероятно ще се отдалечи на повече от 3 точки от лидера Лудогорец, защото остава с 37 в актива си, а по-късно днес шампионите приемат в Разград тима на Локомотив (Пловдив).

Литекс вече записа няколко неприятни загуби като гост в дербита – от ЦСКА, Ботев (Пловдив) и сега от Левски, като не демонстрира дори частица от класата, с която разнищи Лудогорец с 4:2 в Разград преди 5 кръга.

Всички попадения на Левски във вратата на Михаил Александров паднаха или след колективни груби грешки на защитата, или след неубедителни намеси на вратаря. Лошият късмет също не направи задачата на „оранжевите“ по-лесна, защото през първото полувреме те удариха две греди.

„Направихме 3 грешки от статично положение, от които ни вкараха гола, а 4-ият гол бе от персонална грешка.

След първите 2 гола даже взехме нещата в свои ръце, имахме няколко шанса да се върнем в мача, при 3:0 – също, но вече с 4-ия гол на Левски мачът приключи.

Много е рано да се каже дали сме влезнали слабо в мача, защото Левски ни вкара от първата си атака.

Дори след втория гол контролирахме играта, направихме 2-3 ситуации за гол, не се получи. Ударихме две греди, но не успяхме да стигнем до гол, с които можехме да се върнем в мача.

На почивката казах на футболистите, че искам да бъдем  по-търпеливи и по-концентрирани и да вкараме бързо попадение, но се получи точно обратното и Левски стигна до трети гол след  индивидуална грешка.

Просто гледаме напред и чакаме следващият мач. Ще си вземем поуките от тази загуба. Трябва да бъдем много  по-концентрирани".“, завърши Загорчич.