За първи път този сезон – лидерите във Франция без победи

Нито един от първите пет отбора в класирането на френската Лига 1 не можа да запише победа през изминалия уикенд в мачовете от 24-ия кръг, което се случва за първи път през настоящия сезон.

Лидерът Олимпик (Лион) удържа равенството 1:1 на своя стадион „Жерлан“ в голямото неделно дерби срещу шампиона Пари Сен Жермен. Голът, който „лъвовете“ инкасираха, сложи край на серията от 635 игрови минути без допуснато попадение и от 11 поредни победи като домакин.

ПСЖ търсеше победата усилено през второто полувреме, но не можа да преодолее за втори път вратаря Антони Лопес и да се превърне в първия отбор от 1981-ва година насам, който се прибира на почивка на стадион „Жерлан“ с гол пасив и осъществява обрат до победа през втората част.

По-рано в неделния ден серията от 842 минути без допуснат гол на Монако бе прекратена при визитата на Гингам, който с човек по-малко успя да спечели с 1:0 домакинството си над Димитър Бербатов и компания.

Олимпик (Марсилия) не можа да се възползва от факта, че Лион и ПСЖ имат директен сблъсък и остана на второ място в класирането с 48 точки, колкото имат и парижани – две по-малко от „лъвовете“.

Марсилия завърши наравно 1:1 като гост на Рен, като попадението реализира бившият съотборник на Димитър Бербатов в Монако Лукас Окампос.

Сент Етиен откри кръга с домакинство на непретенциозния Ланс в петък вечер миналата седмица и изненадващо завърши 3:3, като поведе с 2:0, допусна обрат до 2:3 и в крайна сметка спаси поне едната точка.