Ювентус вече на крачка от 1/8-финалите

Италианският първенец Ювентус направи важна крачка към участие на 1/8-финалите в Шампионската лига, след като "бианконерите" постигнаха задължителна за целите си победа с 2:0 при визитата на шведския Малмьо в среща от група А на надпреварата.

Фернандо Йоренте и Карлос Тевес донесоха успеха на италианците, които събраха актив от 9 точки и дръпнаха на три пред основния си конкурент за второто място Олимпиакос.

Гръцкият тим остава трети с актив от 6 точки, като в последния кръг Ювентус приема лидера Атлетико Мадрид, докато Олимпиакос е домакин на Малмьо. Дори една точка срещу Атлетико ще гарантира на "старата госпожа" класиране напред, но евентуална загуба може да изстреля гръцкия шампион на 1/8-финал в турнира.

И двата гола в Скандинавия паднаха през вторите 45 минути на срещата, когато италианският шампион показа рутина и взе така скъпоценните три точки в сблъсъка.

Резултатът бе открит в 49', когато Фернандо Йоренте получи извеждащо подаване от Маркизио, финтира майсторски шведския страж и хладнокръвно насочи топката в мрежата за 0:1.

Две минути преди края Карлос Тевес успокои своя тим, бележейки и втори гол в срещата. Аржентинецът бе отлично намерен от Пол Погба в наказателното поле на Малмьо, а изстрелът му с десния крак също намери целта, затвърждавайки победата на "бианконерите".