Ювентус спечели дербито на Серия А и оглави класирането (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус спечели дербито на 25-я кръг в Серия А, след като се наложи като домакин на "Ювентус Стейдиъм" над Наполи с минималното 1:0, а единственото попадение бе дело на резервата Симоне Дзадза две минути преди края на срещата.

След тази победа, която бе 15-та поредна за "старата госпожа", те се изкачиха на първо място, като изместиха именно Наполи. След днешната среща играчите на Масимилиано Алегри събраха в актива си 59 точки и изпревариха с една днешния си съперник.

Срещата започна равностойно, като Наполи налагаше лек натиск, но въпреки това Ювентус стигна първи до голова възможност. Хуан Куадрадо проби от дясно и опита удар в близкия ъгъл, но Пепе Рейна внимаваше и улови.

Постепенно играчите на Масимилиано Алегри поеха инициативата в срещата и на свой ред наложиха натиск. Те обаче не успяха да стигнат до сериозно положение пред вратата на гостите.

В 35-та минута Леонардо Бонучи направи ключово отиграване, след като топката бе центрирана към Гонсало Игуаин. Последва корнер, при който Джанлуиджи Буфон показа невероятен рефлекс и изби удар на Раул Албиол, но бе отсъдено нарушение на централния бранител.

Втората част започна по-добре за домакините, а в 62-рата минута Пауло Дибала опита техничен удар от границата на накзателното поле, но топката предмина на сантиметри над напречната греда.

След 75-та минута играчите на Маурисио Сари наложиха натиск, като капитана Марек Хамшик и Гонсало Игуаин си пробваха късмета, но ударите им се оказаха неточни.

Две минути преди края на срещата Симоне Дзадза блесна за тима на домакините. Нападателят се освободи добре от защитник в червено-синьо, след което стреля в центъра на вратата. При удара на италианеца имаше рикошет в противников играч, което затрудни Рейна и той не успя да отрази удара - 1:0.

Лидерът в италианската Серия А Наполи гостува на шампионите на страната Ювентус. Преди днешната среща неаполитанци имат актив от 56 точки, две повече от "старата госпожа", което допълнително предразполага за интересен двубой.

Преди тази среща възпитаниците на Масимилиано Алегри записаха 14 поредни победи в Серия А, като последната им загуба е от края на октомври. От тогава те значително подобриха играта си и са се устремили към пета поредна титла на Италия.

Играчите на Маурисио Сари също са в добра форма с осем поредни победи, а голмайсторът на тима Гонсало Игуаин е в блестяща форма, като не спира да бележи.

В първата среща между двата тима този сезон днешните гости спечелиха с 2:1.

За Ювентус Джанлуиджи Буфон ще застане на вратата. Патрис Евра, Леонардо Бонучи, Андреа Барзали и Стефан Лихщайнер е четворката в отбрана. Клаудио Маркизио ще действа като опорен халф, а Сами Кедира и Хуан Куадрадо ще подпомагат атакуващото трио в лицето на Пол Погба, Пауло Дибала и Алваро Мората.

За гостите на вратата е Пепе Рейна. Фаоузи Гоулам, Калиду Кулибали, Раул Албиол и Елшид Хайсай е четворката защитници. Марек Хамшик, Жоржиньо и Алън са тримата в средата на терена, а атаката ще водят Лоренцо Инсинйе, Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон.