Ювентус си отмъсти на Фиорентина

Шампионът на Италия Ювентус дръпна с 14 точки пред втория в Серия А Рома, след като днес "бианконерите" взеха реванш от Фиорентина и победиха "Ла Виола" с 1:0 в мач от 27-ия кръг.

Именно Фиорентина е единственият тим в Калчото през този сезон, който успя да постигне успех над шампиона и лидер във временното класиране. Това се случи в края на октомври, когато воденият от Енцо Монтела отбор постигна победа с 4:2 на своя "Артемио Франки".

Днес обаче Юве взе реванш пред собствена публика, като единственото попадение в двубоя реализира Квадво Асамоа минути преди почивката. Малко преди края бившият таран на торинци Алесандро Матри можеше да изравни, но неговият изстрел с глава срещна гредата.

След само четири дни двата тима ще играят отново един срещу друг, но този път в първи 1/8-финален сблъсък от Лига Европа.

Така "старата госпожа" събра актив от 72 точки, разполагайки с 14 повече от втория Рома. "Вълците" обаче са с два мача по-малко. Тази вечер воденият от Руди Гарсия състав има тежко гостуване на Наполи в Неапол. Фиорентина от своя страна остава на 4-а позиция с 45 точки - с 4 повече от петия Интер.

Антонио Конте заложи на обичайния дует Карлос Тевес - Фернандо Йоренте в атака, докато Пол Погба, Артуро Видал и Клаудио Маркизио започнаха в халфовата линия. Андреа Пирло бе наказан за срещата.

Винченцо Монтела постави Марио Гомес на върха на своята атака, а Хуан Куадрадо и Хуан Мануел Варгас помагаха на германския таран в офанзивен план.

Двубоят започна с обичайния домакински натиск на Ювентус. Изстрели на Карлос Тевес и Стефан Лихтщайнер не намериха целта, а Андреа Бардзали се намеси добре при опит за удар на Акуилани.

В 25' се стигна до добър шанс в полза на домакините. Изстрел на Асамоа срещна тялото на футболист, което и затрудни максимално Нето. Бразилският страж все пак се намеси, успявайки да избие в корнер. Скоро след това Артуро Видал можеше да открие, но Варгас спря полета на топката пред голлинията.

Постепенно се стигна до 42', когато Квадво Асамоа разпечата вратата на "Ла Виола" с прекрасно попадение. Ганаецът навлезе в пеналтерията на гостите и по прекрасен начин финтира бранител, преди да простреля Нето с десния крак - 1:0.

Втората част стартира с попадение в мрежата на Ювентус, което обаче бе отменено поради засада. В 58' непростим пропуск пък направи Марио Гомес. Бившият таран на Байерн бе оставен непокрит в пеналтерията, но с глава не успя да уцели очертанията на вратата.

В 77' се стигна и до най-инфарктния момент пред вратата на Джанлуиджи Буфон. Току-що влезлият в игра Алесандро Матри засече с глава центриране в наказателното поле на Юве, но топката срещна напречната греда на вратата. Минути по-късно Пол Погба допусна грешка, но Матиас Фернандес не успя да оползотвори последния добър шанс за "виолетовите" в днешния сблъсък.