Ювентус се завърна на върха в Серия А след класика над Палермо

Тимът на Ювентус отново е лидер в италианската Серия А, след като днес "бианконерите" постигнаха ценен домакински успех с 3:0 над отбора на Палермо на своя "Ювентус Арена". По този начин воденият от Тото Конте състав се възползва от поражението на Удинезе в Парма и оглави класирането в Калчото, събирайки актив от 22 точки след 10 изиграни срещи. Толкова точки, но от 11 мача има и Удинезе, но клубът от "Фриули" е с по-лоши показатели от Юве.

Мирко Вучинич и Алесандро Матри оглавиха атаката на Ювентус в днешния ден, докато пред Андреа Пирло, Артуро Видал и Клаудио Маркизио стоеше задачата да овладеят центъра на терена. Сред титулярите на Палермо пък отново попадна бившият кадър на "бианконерите" Фабрицио Миколи, който обаче не съумя да се разпише в двубоя.

Резултатът на "Ювентус Арена" бе открит след 20 минути игра, когато домакините разпечатаха вратата на Цорвас. Джорджо Киелини центрира отляво, а Симоне Пепе с глава засече топката в мрежата, отбелязвайки втория си гол за сезона. Преди това пък сицилианците пропуснаха изгоден шанс да открият, след като Иличич не успя да отбележи очи в очи с Джиджи Буфон. Десет минути по-късно гредата помогна на гостите, след удар на Андреа Пирло.

Още в началото на втората част Ювентус затвърди преднината си, благодарение на Алесандро Матри. Таранът бе изведен добре от Лихтщайнер и не даде шансове за Цорвас, бележейки за 2:0.

Всичко на "Ювентус Арена" свърши точно двадесет минути след почивката, когато "старата госпожа" направи резултата класически. Мирко Вучинич намери Клаудио Маркизио на добра позиция, а халфът успешно завърши атаката, вкарвайки за 3:0.

По този начин "бианконерите" се завърнаха на лидерската позиция в Серия А, при това и с мач по-малко от останалите три отбора в челото - Удинезе, Лацио и Милан.