Ювентус се събуди и свали на земята Ман Сити (ВИДЕО)

Италианският шампион Ювентус се събуди в най-подходящия момент и нанесе болезнено поражение с 2:1 като гост на убедителния лидер във временното класиране на английското първенство Манчестър Сити.

И трите попадения паднаха след почивката, като първо Джорджо Киелини си отбеляза автогол след центриране от корнер, при което бе натиснат от Венсан Компани, за да прати кълбото в собствената си мрежа.

Пол Погба асистира на Марио Манджукич за изравнителното попадение 15 минути по-късно, а в 81-ата минута с фамозен изстрел от около 20 метра Алваро Мората откри сметката си за сезона и осъществи пълен обрат в полза на Юве.

„Старата госпожа“ има само една спечелена точка от първите три кръга в Серия А, с което записа най-слабия си старт в първенството от 43 години, докато Сити с убедителен успех над шампиона Челси се намираха комфортно начело на таблицата във Висшата лига с пълен актив от 15 точки и без допуснат гол.

Претенциите на „гражданите“ за сериозен поход в Шампионска лига обаче бяха съкрушени от финалиста в турнира миналата година, въпреки 100-те милиона паунда, които Сити платиха за Рахийм Стърлинг и Кевин де Бройне – и двамата с безцветни изяви срещу италианците.

В другия мач от групата в Шампионска лига Севиля безпроблемно срази Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:0 и оглавява класирането заедно с Юве, като има предимство заради по-добрата си голова разлика.

НА ТОЗИ ЛИНК вижте резултатите от всички мачове за вечерта с видеа от головете.

Първото опасно положение в срещата бе организирано пред вратата на Джанлуиджи Буфон, след като Яя Туре направи рейд през средата и подаде вляво в наказателното поле за Рахийм Стърлинг, но опитният страж на "Старата госпожа" парира изстрела на английския нападател.

Raheem Sterling Incredible Chance _ Manchester...by Match-Interview

В 11-ата минута гол на Ювентус бе отненен изключително дискусионно заради пасивна засада, която по модерните тълкования на правилника не би трябвало да се взима предвид. Центриране отдясно на Хуан Куадрадо бе засечено с глава от Пол Погба, който бе оставен непокрит след опит за изкуствена засада на домакините. Самият голмайстор обаче не бе зад защитата, а само Алваро Мората, който остави топката за съотборника си.

Paul Pogba Disallowed Goal Manchester City 0...by funnyno1

Манчестър Сити продължи да бъде по-настъпателният отбор, който по-често организира атаки в противниковата половина, но към 30-ата минута домакините не можаха да се похвалят с нещо повече от удара на Стърлинг от самото начало на срещата. В същото време контрите на Юве вещаеха опасности заради скоростта на отделните офанзивни футболисти на "старата госпожа".

В 32-ата минута Вилфред Бони за първи път получи пространство пред наказателното поле, но стреля с външната страна на обувката си и прати кълбото на около метър встрани от гредата.

Това се оказа и последното интересно разиграване през първото полувреме, след края на което отборите се прибраха на почивка при нулево равенство.

След като преди почивката Сити изпитваше трудности да материализира териториалното си преимущество, в първите мигове след паузата статуквото на терена се запази. Каквото не можаха да постигнат от игрова ситуация домакините обаче го постигнаха от статично положение. В 57-ата минута след центриране от корнер Венсан Компани натисна Киелини в борба за топката и бранителят на Ювентус несъзнателно я засече в собствената си мрежа.

Giorgio Chiellini OWN Goal Manchester City 1...by funnyno1

"Старата госпожа" не се отказа да се бори, въпреки че към момента отстъпваше на съперника си, като в 70-ата минута усилията на гостите бяха възнаградени. Пол Погба с великолепно центриране от около 30 метра прати кълбото пред малкото наказателно поле, а Манджукич протегна крак и го засече в мрежата, изпреварвайки Венсан Компани - 1:1.

Mario Mandzukic Goal 1-1 Manchester City vs...by gentaa

След като защитата на Сити остана статична при изравнителното попадение, ново неубедително изпълнение на човек от ариегарда - Александър Коларов - спомогна за пълния обрат в мача. След поредна изсипана топка в предни позиции левият бек позволи тя да се отбие в него и да попадне в Мората, който от трудно положение пред дъгата на пеналтерията с великолепен фалцов изстрел матира Джо Харт - 1:2.

Manchester City 1 - 2 Juventus All Goals and...by ViralDailyTV

Малко след изравнителното попадение на терена се появи Кевин де Бройне, а след гола на Мората в игра се завърна и Серхио Агуеро, но далечен шут на Туре бе най-опасната ситуация пред Буфон, който се справи с предизвикателството и изби в корнер.