Ювентус се промуши към следващата фаза на Шампионска лига

Италианският шампион и първенец Ювентус не можа да спечели изключително важното си домакинство на испанския носител на титлата Атлетико (Мадрид), но дори с равенство 0:0 успя да си осигури второто място в крайното класиране на Група А на Шампионска лига.

В другия двубой от групата Олимпиакос очаквано спечели домакинството си на Малмьо с 4:2, като при евентуален успех на „дюшекчиите“ в Торино щеше да разочарова възпитаниците на Масимилиано Алегри.

В крайна сметка до сензационен развой на борбата в групата не се стигна и с нулевото равенство Ювентус успя да се задържи над гръцкия шампион. Атлетико финишира като убедителен лидер с 13 точки, докато „Старата госпожа“ с 10 е на заветното второ място, а за Олимпиакос с 9 пункта остава утехата на 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Шведският шампион Малмьо остава последен с едва 3 точки.

През целия мач Ювентус търсеше успеха, знаейки че победа с два гола разлика дори ще го извиси над Атлетико в крайното класиране, тъй като „дюшекчиите“ спечелиха с 1:0 домакинството си на „бианконерите“.

Само шест минути след началото на мача на Джанлуиджи Буфон се наложи да прави ключова намеса при опасен изстрел по диагонала на Коке от около седем метра. Това се оказа най-чистото положение в актива на Атлетико, а преди почивката за Юве положения изпуснаха Андреа Пирло на два пъти, както и Карлос Тевес и Пол Погба.

Като цяло Ювентус притежаваше топката в 70% от времето, но не намираше лесно път покрай бранителите на мадридчани. „Старата госпожа“ не само не затрудняваше сериозно вратаря на гостите Моя, но дори не отправяше удар в очертанията на вратата.

Пол Погба и Артуро Видал с фамозни изпълнения от далечно разстояние стигнаха най-близо до попадение за домакините, но вратарят на Атлетико се намеси отлично. В крайна сметка заключителните минути бяха изиграни на ниски обороти, след като и двата тима щяха да продължат напред.

С гол на Константинос Митроглу в 87-ата минута Олимпиакос поведе с 3:2 на Малмьо и си осигури ключово предимство, за да може Ибрахим Афелай в добавеното време да фикира крайния резултат 4:2.

В 22-ата минута Давид Фустер бе открил за домакините, но Кроон в 59-ата изравни. Алехандро Домингес отново даде аванс на Олимпиакос, но в 81-ата минута Розенберг застраши успеха на гърците.

В крайна сметка Олимпиакос ще играе в Лига Европа, а Малмьо приключва европейското си участие.