Ювентус с най-точните пасове в Шампионска лига

Италианският шампион Ювентус постави любопитен рекорд в тазгодишното издание на Шампионска лига по време на равенството 0:0 с носителя на титлата в Примера дивисион Атлетико (Мадрид) вторник вечер в Торино.

Футболистите на „Старата госпожа“ са завършили успешно цели 93% от подаванията си в дербито с испанския шампион, което е ненадминато постижение от никой друг отбор в турнира досега.

Дори майсторите на паса Байерн (Мюнхен) и Барселона не са завършвали толкова голяма част от своите подавания, макар те да правят по-голям брой пасове средно на мач и донякъде разбираемо да осъществяват успешно по-малка част от тях.

Друг любопитен факт от сблъсъка Ювентус – Атлетико (Мадрид) е, че и двамата треньори не направиха нито една смяна, което се случва за трети път в историята на Шампионска лига в днешния ѝ вид.

Вече десето поредно домакинство пък „Старата госпожа“ не допуска поражение в евротурнирите, а Атлетико (Мадрид) удължи на 476 минути времето без инкасирано попадение в Шампионска лига.