Ювентус разпилия Верона и дръпна на Рома (ВИДЕО)

Шампионът и лидер в италианската Серия А Ювентус увеличи аванса си на върха в класирането с успех 2:0 като домакин на Верона в последен мач от 19-ия кръг на Калчото. „Старата госпожа“ се възполва по най-добрия начин от грешната стъпка на Рома, който вчера завърши наравно 1:1 като гост на Палермо.

„Бианконерите“ откриха резулатата още в 3-ата минута с нов гол извън наказателното поле на Пол Погба, който се възползва от добро подаване на Алваро Мората и с прецизен изстрел от дъгата на пеналтерията матира вратаря Рафаел – 1:0.

В 7-ата минута Карлос Тевес с точен удар от шест-седем метра реализира 12-тото си попадение в Серия А и дръпна с две на основните си преследвачи в класирането по този показател – неговите сънародници Мауро Икарди, Пауло Дибала и Гонсало Игуаин следват в класацията с по 10 гола.

В 74-ата минута Тевес оформи краното 4:0 с 13-ия си гол през сезона, възползвайки се от добро подаване в наказателното поле на Перейра.

Ювентус събра 46 точки и се извиси с 5 точки аванс на върха в Калчото пред Рома, с което направи решителна крачка към четвърто поредно Скудето. Верона с 21 пункта остава на 14-та позиция.

„Старата госпожа“ не материлиаза всичките си възможности за голове и не можа да повтори успеха с 6:1, който постигна над Верона само преди три дни в турнира за Купата на Италия. Шампионите постигнаха втори пореден успех в Серия А за първи път от края на ноември месец 2014-та година.

Старши-треньорът на Юве Масимилиано Алгери гласува доверие на Роберто Перейра зад нападателите Алваро Мората и Карлос Тевес за сметка на Артуро Видал и аржентинецът се отплати за доверието с точен изстрел за 3:0 в 66-ата минута, след като бе изведен очи в очи с противниковия вратар от Джорджо Киелини.