Ювентус превзе Неапол и отново дръпна пред Рома (ВИДЕО)

Лидерът и шампион в Серия А Ювентус отново дръпна на три точки пред втория във временното класиране Рома, след като тази вечер "бианконерите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Наполи в среща от 18-ия кръг.

Изключително воле на Пол Погба и попадение на Мартин Касерес донесоха успех на шампионите, докато точен за Наполи бе левият бранител Мигел Бритос. В самия край на срещата Гонсало Игуаин можеше да възстанови равенството за домакините, но соловият рейд на аржентинеца не завърши с попадение. В 94-ата минута Артуро Видал оформи крайния резултат след убийствена контраатака и великолепен шут от около 20 метра в горния ляв ъгъл.

Така Ювентус записа 13-и успех през сезона и събра актив от 43 точки, дръпвайки на три пред втория Рома. По-рано днес "вълците" завършиха наравно в градското дерби с Лацио. "Старата госпожа" взе и частичен реванш за поражението, което отборът на Макс Алегри допусна в двубоя за Суперкупата на Италия в края на декември.

4129995

Наполи от своя страна инкасира четвърто поражени през кампанията, като "адзурите" пропуснаха възможността да изместят Лацио от третото място в Серия А. Наполи остава на четвърта позиция в таблицата с актив от 30 спечелени точки до момента.

Рафаел Бенитес постави Гонсало Игуаин на върха на своята атака, а триото Де Гузман - Хамшик - Кайехон трябваше да подпомага Ел Пипита от втора позиция. Валтер Гаргано и Давид Лопес оформиха двойка вътрешни халфове в схемата на испанеца, а Бритос, Кулибали, Албиол и Маджо започнаха в защита пред Рафаел.

Масимилиано Алегри се довери на Карлос Тевес и Фернандо Йоренте в атака, като и този път Артуро Видал щеше да подпомага активно двамата нападатели. Клаудио Маркизио, Пол Погба и Андреа Пирло стартираха в средата на терена за "старата госпожа", а Касерес, Бонучи, Киелини и Евра бяха наредени в защита пред капитана Джанлуиджи Буфон.

Началните минути на "Сан Паоло" протекоха с повече тактическо надиграване и по-малко интересни ситуации пред двамата вратари, но това се промени в 18', когато Наполи създаде първия чист шанс за отбелязване на гол. Марек Хамшик и Гонсало Игуаин не успяха да разиграят на двойно подаване, но кълбото попадна право в Джонатан Де Гузман, който получи възможност да открие. Холандецът не се поколеба и стреля, но изпращайки топката над напречната врата зад Джиджи Буфон.

Скоро след това "адзурите" бяха наказани за пропуска си, защото в 29' Пол Погба откри резултата в полза на Ювентус. Френският халф на шампионите смълча "Сан Паоло" с феноменално попадение, матирайки Рафаел с великолепно воле от границата на наказателното поле.

До почивката Ювентус всячески опита да установи контрол над владението на топката, вече и изчаквайки края на първата част с гол преднина на сметката си. В 43' шампионите дори можеха и да удвоят аванса си, но Рафаел се намеси блестящо, спасявайки вратата си от втори гол. Бразилският страж на Наполи не позволи на Карлос Тевес да отбележи, с което и до голяма степен съхрани шансовете на неаполитанците за нещо повече в двубоя.

Втората част в Неапол стартира с опасна атака на домакините, но Джорджо Киелини се намеси навременно и блокира опита за изстрел на Хосе Кайехон. В 52' пък Ювентус отговори с остро центриране на Мартин Касерес, което за малко не бе засечено от голмайстора в срещата Пол Погба.

В 60' Рафаел Бенитес погледна към своята резервна скамейка и извърши първа промяна, вкарвайки в игра Дрийс Мертенс за сметка на капитана Марек Хамшик. Този ход на испанеца се оказа печеливш, защото броени минути по-късно белгийският национал асистира за изравнителното попадение на Наполи. Мертенс центрира прецизно от корнер, а левият бранител Мигел Бритос засече топката, не оставяйки шансове на Джанлуиджи Буфон за 1:1.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото само пет минути по-късно Ювентус отново си осигури аванс в резултата. Андреа Пирло осъществи едно от поредните си прецизни центрирания от статично положение, а оставеният непокрит Мартин Касерес засече кълбото в мрежата зад Рафаел за 1:2.

В 74' трибуните на "Сан Паоло" изригнаха в изблик на радост, но напразно, защото попадение на Наполи бе отменено. Джанлуиджи Буфон изпусна топката при сблъсък с Кулибали, а Мартин Касерес си отбеляза автогол в опита си да елиминира опасността. Реферът на срещата обаче прецени, че срещу Буфон е извършено нарушение и не призна гола на "адзурите".

Продължението на срещата бе фиксирано на цели шест минути, като именно в заключителните моменти на сблъсъка Наполи стигна до чудесен шанс за изравнително попадение. Гонсало Игуаин блесна с индивидуална акция в пеналтерията на "бианконерите" и навърза няколко играчи на Юве, но опитът му за завършващ удар бе избит в корнер.

Малко преди това резервата Даниел Сапата опита да спечели дузпа за своя отбор, претендирайки за контакт с Джанлуиджи Буфон, но вместо това колумбиецът получи жълт картон за симулация.