Ювентус победи, но вратата за Борусия остава отворена (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 на „Ювентус Стейдиъм” в първа среща от 1/8-финалната фаза на Шампионска лига. Головете за Юве реализираха центрлните нападатели Карлос Тевес и Алваро Мората, а Марко Ройс отбеляза важното попадение на чужд терен за гостите.

По време на двубоя двата тима често си сменяха владеенето на топката, но повече чисти положения в срещата бяха пред  „черно-белите” и по –точно пред Карлос Тевес, който днес изигра един от най-силните си мачове.

Масимилиано Алегри започна срещата с Джанлуиджи Буфон на вратата, а пред него в защита „оперират” Патрис Евра, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Стефан Лихтщайнер. В средата на терена стартират Пол Погба, Артуро Видал и Андреа Пирло, които ще са по-близко до защитния квартет, а Клаудио Маркизио ще помага в нападение на Карлос Тевес и Алваро Мората.

Юрген Клоп заложи на един нападател в лицето на Чиро Имобиле, а Марко Ройс, Хенрих Михтарян и Пиер – Емерик Обамеянг ще му съдействат в офанзивен план. Илкай Гюндоган и Нури Шахин ще помагат в дефанзива на Матс Хумелс, Сократис Папастатопулос, Лукаш Пишчек и Марсел Шмелцер, а под рамката на вратата е Роман Вайденфелер.

Още в първата минута Чиро Имобиле получи шанс да стреля от границата на наказателното поле и не го пропусна, само че топката мина на около метър над вратата на Джанлуиджи Буфон.

Последва лек натиск на Ювентус, но защитата в жълто се справи добре и постепенно изравни играта, като топката се премести в центъра на терена.

В 13-тата минута Ювентус излезе напред в резултата. Марко Ройс изгуби топката и тя попадна в Карлос Тевес. Аржентинецът веднага подаде към Алваро Мората и последния напредна до наказателното поле на гостите. Там той центрира към Тевес, като Роман Вайденфелер можеше да улови, но кълбото му се изплъзна и попадна в краката на нападателя на "Старата госпожа" и той не сбърка от близко разстояние.

Само пет минути по-късно много досадна грешка в защитата на "черно-белите" доведе до изравняване. Наглед безопасна топка в половината на Юве трябваше да бъде изчистена от Джорджо Киелини. Защитникът обаче се подхлъзна и подари кълбото на Марко Ройс, който с няколко крачки стигна до наказателното поле и безпроблемно изравни резултата, реализирайки третия си гол в три мача за Борусия в Шампионска лига.

В 21-вата минута се появи нова чиста голова възможност за играчите на Масимилиано Алегри. Тевес бе изведен добре и центрира към Мората, но ударът с глава на последния мина на сантиметри от страничния стълб на Вайденфелер.

До 30-тата минута домакините бяха по-дейния състав, но липсваше креативност в атака и до втори гол във вратата на Дортмунд не се стигна.

В 31-вата минута Юрген Клоп трябваше да направи принудителна смяна, след катоЛукаш Пишчек получи контузия, а на негово място се появи Матиас Гинтер.

Две минути по-късно Нури Шахин отправи опасен удар по посока на вратата на Буфон, но опитният страж внимаваше и улови спокойно.

В 36-тата минути и Масимилиано Алегри също трябваше да замени свой важен играч - Андреа Пирло напусна, а Роберто Перейра получи шанс за изява в двубоя.

Две минути преди края на първата част Мората отново даде аванс на домакините, след като първо Тевес подаде към Пол Погба, а след това французина намери по прекрасен начин Мората и последния не сбърка от близко разстояние.

При подновяването на играта "жълтите" започнаха по-настоятелно и прекараха първите пет минути в половината на "Старата госпожа".

След 50-тата минута възпитаниците на Масимилиано Алегри обърнаха играта в своя полза и последвах два опасни ъглови удара, при които Вайденфелер не се справи добре, но опази вратата си от трето попадение.

11 минути след подновяването на играта се стигна до спорен момент. Киелини игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният арбитър Антонио Мигел Матеу не забеляза ситуацията и не се стигна до 11-метров наказателен удар.

В 61-вата минута Тевес получи топка в изгодната позиция, но кълбото тупна и промени траекторията си, което попречи на нападателя да я насочи в рамките на вратата.

След положението пред аржентинския нападател ролите отново се размениха и гостите се настаниха в половината на противника, но не съумя да осъществи нищо интересно, след като получи право да изпълни пряксвободен удар и два корнера.

В 71-вата минута отново Тевес отправи изстрел, който след рикушет в защитник на Борусия мина на сантиметри от десния стълб на Вайденфелер.

13 минути преди края на срещата последва нов шут на бившия нападател на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити, но стражът на гостите спаси. Последва корнер, при който Киелини стреля опасно, но кълбото профуча над напречната греда.

В 86-тата минути появилият се като резерва Перейра бе изведен брилянтно в наказателното поле на Борусия, но Вайденфелер излезе решаващо и принуди аржентинеца да сбърка, като топката мина на около половин метър от страничната греда.

До края на двубоя Юве опита да вкара трето попадение, за да пътува по-спокойно към Германия след три седмици, но защитата на гостите се справи с всеки опит на "черно-белите" и остави всичко за реванша.