Ювентус не спира да крачи към Скудетото

Шампионът на Италия Ювентус записа очакван успех при домакинството си на Емполи в среща от 29-ия кръг на Серия А, постигайки победа с 2:0 и запазвайки дистанцията от 14 точки пред втория във временното класиране тим на Рома.

Попадения на Карлос Тевес и Роберто Перейра донесоха три точки на "бианконерите", които уверено продължават да крачат към нова защита на шампионската си титла.

С постигнатия успех Юве събра актив от 70 точки и изглежда недостижим в битката за Скудетото, докато Емполи е 15-и с 33 пункта, но сравнително дистанциран от зоната на изпадащите в италианското Калчо.

Масимилиано Алегри заложи на двойката Карлос Тевес - Фернандо Йоренте в предни позиции, докато Артуро Видал, Симоне Падоин и Стефано Стураро започнаха в средата на терена. Патрис Евра и Стефан Лихтщайнер стартираха на двата фланга, а Огбона, Бонучи и Бардзали бяха подредени в отбрана пред вратаря Джанлуиджи Буфон.

Мануел Пучарели и Масимо Макароне започнаха в атака за гостите от Емполи, докато Рикардо Сапонара трябваше да действа в близост до двамата нападатели. Матиас Весино, Мирко Валдифиори и Даниеле Кроче бяха наредени в средната линия на Емполи.

Първата част в Торино протече с куп шансове и пред двете врати, но до откриване на резултата се стигна едва две минути преди почивката. Тогава реферът на двубоя прецени, че Даниеле Ругани от състава на Емполи е искал да върне топката на своя вратар Луиджи Сепе, макар и повторенията да показаха, че е възможно той да е искал да изчисти кълбото.

При последвалия двоен удар Карлос Тевес бе безмилостен, насочвайки топката под напречната греда и откривайки резултата в полза на Ювентус - 1:0.

В началото на втората част гостите можеха да изравнят резултата, но Мануел Пучарели не успя да отбележи, останал очи в очи с капитана на шампионите Джанлуиджи Буфон.

Десет минути преди края Артуро Видал бе на път да удвои, но чилиецът не успя да уцели очертанията на вратата. Пет минути по-късно тифозите на Юве бяха изправени на нокти, защото Видал получи травма и бе заменен принудително.

Крайното 2:0 бе оформено в добавеното време, когато Роберто Перейра се възползва от спасен удар на Тевес и с успешна добавка сложи окончателно точка на спора.