Ювентус не пощади и Милан по пътя към трофея (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус победи Милан с 3:1 в мач от 22-я кръг на италианската Серия А игран тази вечер на „Ювентус Стейдиъм”. Головете в срещата бяха дело на Тевес в 14-тата минута, Бонучи в 31-вата и Мората в 65-тата за „черно-белите”, а в 28-та Антонели отбеляза почетното попадение за Милан.

Победата значеше, че водачът в Калчото „старата госпожа” събира актив от 53 точки и се откъсва на 10 пред втория Рома, който обаче е с мач по-малко и утре гостува на Каляри.

Милан от своя страна продължавава с необедителното си представяне през сезона и остава на деветата позиция с 29 точки.

Масимилиано Алегри започна срещата с Буфон на вратата, а пред него Падоин, Бонучи, Киелини, Евра, Погба, Пирло, Маркизио, Видал, Тевес и Мората.

Филипо индзаги заложи на Лопес, Антонели, Палета, Алекс, Закардо, Поли, Есиен, Мунтари, Черчи, Менес и Хонда.

Срещата започна с битка в средата на терена, като превъзходство имаха шампионите на Италия и първи стигнаха до голова възможност. В 14-тата минута Алваро Мората изведе по прекрасен начин Карлос Тевес, който финтира с тяло Габриел Палета, след което пробяга половината терен и с прецизен изстрел парира Диего Лопес за 1:0.

След полученото попадение, росонерите се опитаха да наложат контрол над играта и често поглеждаха към вратата на Джанлуиджи Буфон.

В 28-та минута Милан изравни, след като Алесио Черчи центрира от корнер и Лука Антонели се извиси над всички, за да направи резултата 1:1.

Две минути по-късно Клаудио ди Маркизио стреля от границата на наказателното поле,но Лопес спаси, като изчисти в корнер.

От последвалата ситуация,  топката бе насочена към Тевес, който я прати в посока на вратата и точно преди Лопес да я улови Леонардо Бонучи отклони кълбото и Юве отново поведе в резултата.

Резултатът се запази до края на частта и Ювентус се прибра на почивката с гол аванс.

Вторите 45 минути започнаха с лек натиск на „червено-черните”, но добрата игра в защита на торинци не позволи на Алесио Черчи  и Жереми Менес да създадат нещо опасно пред Буфон.

Последва ново премиство във владението на топктата за шампионите и резултатът не закъсня. Ювентус стигна  до третия си гол в срещата в 65-тата минута. Маркизио първо стреля от дъгата на наказателното поле, топката премина покрай Лопес и срещна гредата, след което се върна на крака на Алваро Мората и той не сбърка от близко за да направи резултата 3:1.

До края на срещата играчите на Масимилиано Алегри бяха по-дейният състав на терена, като постоянно търсеха и четвърто попадение. „Росонерите” от своя страна просто доиграваха срещата, като правиха куп грешки в центъра на терена.