Ювентус не оцеля в снежния Ад в Истанбул

Галатасарай направи немислимото и този следобед в изключително тежките условия в Истанбул излъга Ювентус, спечели дербито с 1:0 и изхвърли италианския шампион от надпреварата в Шампионска лига още в груповата фаза на турнира.

Sporta.bg вчера ви информира, че мачът на “Тюрк телеком Арена“ беше прекратен заради снежната буря, която не позволи провеждането на двубоя. Въпреки че и днес условията бяха ужасяващи, двубой имаше.

Ювентус се представи под очакванията, а самият мач не блестеше с особени изпълнения, но в 84' Уесли Санйдер препарира защитата на гостите и с малко доза късмет успя да вкара и да изхвърли гранда от Торино, който миналата година стигна четвъртфинал.

4051397

Така равенството в първия кръг срещу Копенхаген, както и равният в края на мача срещу Галатасарай в Торино, се оказаха с ключов принос за третото място на Ювентус в групата. Възпитаниците на Конте остават 3-и с 6 точки, докато Чим бом има 7 точки. Реал Мадрид спечели групата с актив от 16 точки.

В съставите логично нямаше промени, като и двамата треньори заложиха на 11-ите от предната вечер, когато беше прекратен двубоя.

4051398

Както вчера ви информирахме, в първите 31 минути на срещата нямаше никакви ситуации пред двете врати, основно заради обилния снеговалеж, който прекрати срещата. Въпреки че условията продължиха да бъдат тежки и днес, двата отбора подновиха своята битка точно в 15:00 часа.

В 14-те минути, които трябваше да се доиграват от първото полувреме, по-активният отбро беше този на Ювентус, но условията за игра бяха изключително тежки, а само Тевес пробва два удара, които не представляваха проблем за стража на домакините – 0:0 на полувремето.

4051399

На почивката терена отново беше почистен, което помогна за по-доброто качество на продукцията през втората част, а домакините определено имаха няколко отлични шанса да поведат в резултата.

След няколко неточни удара най-доброто положение се откри пред Дидие Дрогба в 61', когато след грешка на халфовете на Юве той мина покрай защитник и стреля, но Буфон се намеси отлично с една ръка. Йълмаз можеше да се разпише при добавката, но от два метра не успя да уцели топката.

4051400

Това алармира Ювентус, които почнаха да задържат повече топката, а в 74' комбинация между Тевес и Маркизио едва не завърши с гол, но италианският национал не успя да насочи добре удара си. В 79 отново той стреля, но Муслера успя да се намеси.

В последните 10 минути Ювентус натисна, но в 85' дойде моментът на Уесли Снайдер. Дидие Дрогба свали отлично топката към връхлитащия холандец, който овладя и без да гледа стреля между краката на Бонучи, а Буфон нямаше как да отрази невероятния диагонален удар – 1:0 и неистова радост на почти пълния “Тюрк Телеком Арена“ въпреки ранния час.

До края на мача Ювентус не създаде нито едно положение, с което да се класира напред, а вместо това Галатасарай пропусна още един шанс в добавеното време.