Ювентус наложи медийно затъмнение след 14-ото равенство за сезона

Италианският гранд Ювентус наложи медийно ембарго на играчите и ръководството си в протест срещу съдийските решения след вчерашното поредно равенство срещу Дженоа.

„Бианконерите" удариха три греди в 14-ото си реми за сезона, а гол на Симоне Пепе през второто полувреме бе отменен заради засада.

„Кадрите говорят сами за себе си", заяви клубът в социалната мрежа twitter.

Наставникът на Юве Антонио Конте бе на трибуните по време на мача, след като бе изгонен в двубоя с Болоня в сряда, завършил при 1:1.

Разочароващият резултат вчера бе четвърто поредно равенство за Ювентус и щесто за последните осем мача. „Старата госпожа" вече изостава с четири точки от лидера в Серия А Милан.

Торинският клуб не крие недоволството си от съдийството в мачовете на тима през този сезон, като миналата седмица Конте се оплака, че на отбора не се отсъждат нито дузпи, нито нарушения в близост до наказателното поел на противника.