Ювентус - кралят на обратите

Шампионът на Италия Ювентус записа може би най-силния си двубой до момента през сезона късно снощи, като у дома в Торино стигна до труден успех с 3:2 над Милан в най-чаканото дерби от 7-ия кръг на Серия А.

Резултатът не прави голямо впечатление, но играта на "бианконерите" беше великолепна, като Абиати се превърна в герой за "росонерите", въпреки че допусна три гола в своята врата.

Вчерашният двубой беляза и още една тенденция - за шести път през настоящия сезон възпитаниците на Антонио Конте успяват да измъкнат победата, след като са изоставали в резултата в даден момент от мача.

Досега през сезона Ювентус все още няма загуба, но в цели 6 случая изоставаха в резултата. В три от тях те стигнаха до успех, а в останалите - поне до равен.

Серията почна с дербито на Италия срещу Интер, в което възпитаниците на Мацари поведоха 17 минути преди края, но Видал бързо след това изравни. Ново равенство последва и 3 дни по-късно, като датският Копенхаген поведе, Юве изравни, но нареди близо 15 пропуска за равенството.

Тимовете от Верона - Киево и Верона, също поведоха на шампионите, но те на два пъти стигнаха до пълния обрат (0:1, 2:1 и в двата двубоя). Възпитаниците на Конте обърнаха и Галатасарай до 2:1, след като Дрогба бе дал аванс на своите, но в последната минута грешка в защитата доведе до 2:2.

Така и вчера Ювентус изоставаше в резултата, но стигна до пълен обрат, и то срещу Милан - 0:1 до 3:2. Тенденцията обаче е доста притеснителна, тъй като отборът пропуска много положения, а това може да повлияе лошо на психическото състояние на отбора.