Ювентус е на финал в ШЛ! "Старата госпожа" предаде нов урок на младоците от Монако

Ювентус е на финал в Шампионска лига! "Бианконерите" отстраниха Монако, след като в реванша победиха с 2:1 и така общият резултат от двата двубоя стана 4:1.

Sporta.bg проследи двубоя на живо и всичко по-интересно може да видите ТУК.

Манджукич откри резултата в 33-ата минута, а малко преди почивката Дани Алвес удвои. Така бразилецът се превръща в основен герой в тази битка, след като направи две асистенции в първия мач, подаде и на Манджукич в този. Килиан Мбапе пък вкара единственият гол за Монако.

В спор за най-желания трофей Юве ще спори вероятно с Реал (Мадрид), който има добър аванс от 3:0 срещу Атлетико (Мадрид). Двата отбора утре ще решат спора, а Sporta.bg отново ще ви направи съпричастни със случващото се на "Висенте Калдерон".

Ювентус има нов шанс да вдигне третата си титла в Шампионска лига. "Бианконерите" пропуснаха да сторят това през 2015 година, когато на финала загубиха от Барселона. Юве се е провалял още 5 пъти на крачка от титлата. Това бе през 1973, 1983, 1997, 1998 и 2003.

През 1998 година "старата госпожа" загуби именно срещу вероятния им съперник през този сезон - Реал Мадрид.